Kurallar

Oyun İçi Kurallar ve İlkeler:

Her ne koşulda olursa olsun hile kullanmak yasaktır. Bir kişinin hile kullandığı görüntülü olarak kanıtlanırsa kişi uyarı almadan sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılır. 

Diğer sunucuların reklamını yapmak yasaktır. Reklam yapan kişiler sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılır.

Dolandırıcılık ve sahtekarlık kesinlikle yasaktır. Diğer oyuncuların oyun içi ürünlerini soymak, kandırıp eşya veya paralarını çalmak gibi eylemler kesinlikle yasaktır. Cezası süresiz uzaklaştırmadır.

Hesap alım-satımı, oyun içinde sahip olunan herhangi bir ürün veya verinin gerçek parayla satışı ya da gerçek parayla erişilen başka bir ürünle takas edilmesi yasaktır. Gerçek para ile ticaret yapıldığı kanıtlanırsa her iki tarafta sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır. Gerçek para ile ticaret yapılmasının teklif edildiği ancak ticaretin gerçekleşmediği durumlarda 14 gün uzaklaştırma cezası verilecektir.

Sohbet bölümünde kendini bir yetkili ya da başka bir oyuncu olarak tanıtarak, başkasının adını ya da rütbesini kullanarak yazı yazmak yasaktır.

Sunucunun ve oyunun açıklarından yararlanmak yasaktır. Bir oyuncu açık bulduğu anda bunu yöneticiler ile paylaşmalıdır. Ayrıca önemli açıkları bizlerle paylaşan oyuncularımızı ödüllendirdiğimizi de bilmenizi isteriz. Açıkları kullanan kişiler sunucudan süresiz olarak, uyarılmadan uzaklaştırılacaktır.

Herhangi bir dini veya milli değere yapılan hakaret veya saygısızlık durumunda oyuncu sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

Sunucuya ve sunucu yetkililerine küfür veya saygısızlık eden oyuncular duruma göre sunucudan uzaklaştırma veya susturma cezası alacaklardır. Ceza, yöneticinin inisiyatifine bağlı olarak süreli ya da süresiz olabilir.

Özelden Kişiye Küfür Etmek Yasakmı Sorusunun Cevabı = Eğer A kişisi B kişisine Küfür Ediyorsa Ve Bundan B Kişisi Şikayetçi Değil ise Mute Atılmaz Eğer ki B Kişisi Şikayetçi Olursa Mynes Network  Kurallar Gereğince Mute Atılır

Diğer oyunculara küfür veya hakaret etmek, rahatsızlık vermek, sohbet bölümünde flood ve spam yapmak yasaktır. (Flood ve spam, sohbet bölümünde sürekli aynı şeyleri tekrarlamak ya da sürekli alakasız ve gereksiz şeyler yazmak anlamına gelmektedir.) Bu suçları işleyenlere süreli veya süresiz olarak susturma cezası verilecektir.

Diğer oyunculara iftira atmak, onları tehdit etmek, bela okumak, kavga etmek ve sunucu genelini huzursuz etmek yasaktır. Hakaret veya küfür kullanılmadan gerçekleşmiş ise 6 saat ilâ 1 gün arasında susturma cezası verilmektedir. İçinde küfür veya hakaret varsa bu cezanın üstüne küfür cezasının susturma süresi de eklenir.

Aşırı argo kullanımı, çok fazla müstehcen içerikli, +18 mesaj yazmak yasaktır. Bu madde sunucuda yaşı küçük olan oyuncular olduğu için eklenmiştir.

Diğer oyuncuları taciz etmek, rahatsızlık vermek yasaktır. Ayrıca oyuncuları kışkırtmak amaçlı yazılmış mesaj yazmak da yasaktır.

Diğer oyuncuların hesap bilgilerini paylaşmak kesinlikle yasaktır. Şifre, email ya da oyuncunun paylaşmasını istemediği diğer bilgileri paylaşan kişiler süresiz olarak sunucudan uzaklaştırılacaktır.

Sunucu veya yetkililer ile alakalı bir konuda yalan bilgi yaymak, sunucunun veya yetkililerin itibarını zedeleyecek söylemler yaymak yasaktır.

Skyblock sunucusuna özel kural: Bir kişiyi adanıza alıp yetki verdikten sonra atmak ve karşılığında para almak yasaktır. (Tag Satmak)

Factions sunucusuna özel kural: Savaş esnasında savaşılan oyuncuyu buga sokmak, sıkıştırmak, savaşamayacak duruma getirmek yasaktır. 

Yan hesaplarla istatistik, para kasmak yasaktır. Yan hesaplarını oyuna sokup öldürerek sunucularda kazanç sağlayan oyuncular sunucudan 30 gün uzaklaştırma alırlar.

Diğer oyuncularla anlaşarak haksız istatistik ve para kasmak yasaktır.

(kitap, komut vb.) küfür etmek geçici uzaklaştırma cezasıyla sonuçlanacaktır.

Hesap çalmak, hesap soymak gibi başka oyuncuların hesaplarına girip onların izinleri dışında veri alış verişi yapmak yasaktır. Eğer bir oyuncunun hesap çalıp soyduğu kanıtlanırsa sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

Factions sunucusuna özel kural: TPA tuzağı sadece bu sunucuya özel olarak yasak olmasa da sunucunun yapılarına benzeyen yapılar yapıp oyuncuları kandırmak yasaktır. Örneğin arsalara benzeyen alan yaparak, vip madenleri kopyalayarak TPA tuzağı yapmak yasaktır.

Satış baltalamak, başka bir oyuncunun satışını engellemek yasaktır.

Factions sunucusuna özel kural: Her iki tarafında savaştan kaçma şansı olmadığı sürece savaştan kaçmak yasaktır. 

Sunucu Genelinde Cezalandırma İlkesi:

Bir oyun türünde (Factions, Skyblock vs.) işlenen suç tüm sunucu genelinde işlenmiş sayılır ve ceza sunucu genelinde verilir.

Örneğin Skyblock'ta hile kullanırsanız tüm sunucudan süresiz olarak uzaklaştırılırsınız.


Ceza Sürelerinin Katlanımı İlkesi:

Kurallara uygun olmayan davranışları defalarca sergileyen oyunculara normal ceza sürelerinden daha uzun cezalar verilecektir.

Örneğin daha önce 3 kere küfürden susturma almış bir oyuncu 4.kez aynı suçu işlerse 30 gün ya da daha uzun süreli susturma ya da uzaklaştırma alabilir.


İyi Halden Ceza İndirimi İlkesi:

Suç işleyen kişinin sunucudaki oynama süresi, diğer oyunculara ve yetkililere karşı tutum ve davranışları, sunucuya verdiği destek gibi etkenler göz önünde bulundurarak kişiye normal ceza sürelerinden daha kısa cezalar verilebilir ya da cezalar erkenden kaldırılabilir.


Komple Temizlik İlkesi:

Uzaklaştırma cezası alan oyuncuların sadece suç işlediği hesap değil kişinin yan hesabı olduğu bilinen hesaplar ve aynı IP adresinde bulunan hesapları da ceza almaktadır. Bu yüzden bir suç işlendikten sonra oyun içi varlıkları farklı hesaplara taşımak fayda etmeyecektir.


Dolandırıcılıklar Hakkında:

Mynes Network dolandırıcılığı önlemek için gerekli önlemleri almaktadır. Ancak sunucunun ticaret araçlarını kullanmak yerine başka yöntemlerle ticaret yapmaya çalışırken dolandırılırsanız, dolandırıldığınız ürünlerin geri iadesi kesin değildir. Dolandırıcılarda bulunamayan ürünler kişilere geri iade edilmemektedir. Bu yüzden sunucunun ticaret yöntemlerini kullanmadan ticaret yapıyorsanız bu sorumluluğu da üstlenmişsiniz demektir. Dolandırılırsanız Mynes Network dolandırıcıları sunucudan uzaklaştırır ancak eşyalarınızı bulamazsa yeni eşya oluşturup size vermez.


İtirazlar:

Haksız yere ceza aldığını düşünen oyuncular:

Eğer haksız yere ceza aldığınızı düşünüyorsanız sebepleriyle birlikte İtiraz ön ekini seçerek destek bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fakat suç işlediğinize dair görsel bir kanıt varsa cezanın kaldırılmasının çok zor olduğunu belirtmeliyiz.


İşlediği suçu kabul edip pişman olduğunu ve tekrar yapmayacağını belirten oyuncular:

Bu durumlarda genellikle cezayı kaldırmamaktayız. Çünkü kolaylıkla suistimal edilebilen bir durum olduğundan her özür dileyenin cezasını kaldırmak gibi bir sonuca varmaktadır. Bu yüzden lütfen bu konuda destek bölümünü kullanmayınız.